REGIONÁLNÍ CENTRUM HODONÍN

Po čtyřměsíční pauze znovu otevřelo své dveře místním i návštěvníkům Hodonína Regionální centrum, sídlící vedle městské radnice. 

Centrum opět nabízí oblíbené prohlídky z radniční věže a také poskytuje informace o nabídce atraktivit a možností využití volného času v Hodoníně a okolí. Turisté a cykloturisté se úspěšně vracejí a s příchodem nové turistické sezony navštěvují centrum čím dál více. Dostanou zde informace skutečně o celém regionu – kam vyrazit na výlet, či kde se koná zajímavá akce. V nabídce je též prodej drobných turistických předmětů. Do budoucna je v plánu zprovoznění slovácké izby s ukázkou regionálních krojů a dobovým vybavením. Součástí stále expozice bude postupně prezentace všech obcí Hodonínska. Obyvatelé města určitě potěší i fakt, že do Regionálního centra se vracejí výstavy. V plánu je i realizace dílniček s tematickým podtextem a zprovoznění malé terasy k posezení.

Provozní doba Regionálního centra je od úterý do neděle vždy od 9.00 do 17.00, s polední přestávkou od 12.00 do 13.00. Vyhlídky z radniční věže s průvodcem se konají od 9.00 do 16.00, dle zájmu lidí.

Regionální centrum se nachází v historické budově Masarykova náměstí, dnes označované číslem popisným 27, která v minulosti sloužila městu především jako první historická radnice. V roce 2009 byla budova po 400 letech opravena a od roku 2010 se stala mimo jiné i sídlem Regionálního centra.

erCéčko

Tagy: pozvánka