Lužická laťka 2014

Dne 27. února 2014 měly děti ze základních škol Regionu Podluží možnost se zúčastnit dalšího ročníku Lužické laťky – soutěže ve skoku vysokém. Akci pořádala ZŠ a MŠ Jaroslava Dobrovolského Lužice a Obec Lužice v místní sportovní hale.Zasoutěžit si přijely děti ze ZŠ Prušánky, Mikulčice, Lanžhot a samozřejmě nechyběla domácí ZŠ Lužice.

Kategorie tvořili chlapci a děvčata 3.-9. tříd. Soutěž zahájil ředitel školy Mgr. Miroslav Hunča spolu se starostou obce Ing. Jaroslavem Kremlem a místostarostkou Mgr. Janou Ambrožovou. Poté předali slovo Mgr. Janě Líčeníkové, která provázela děti celou soutěží. Na místě byla pro všechny v případě úrazu zdravotnice p. Laubová. Menší oděrky děti měly, ale nic vážného, vše zvládly bravůrně.

Celkem se zúčastnilo 80 závodníků. V každé kategorii tříd si vítězní jak chlapci, tak děvčata odnesli medaile a diplom, a že jich bylo. Celkově si největší počet medailí odnesla ZŠ Prušánky, dohromady to bylo 14 medailí, ZŠ Lužice získala 13 medailí, ZŠ Lanžhot 9 medailí a ZŠ Mikulčice 4 medaile. Poděkování patří firmě Lutes, s.r.o., která vše technicky zaštítila.

Fotogalerie zde

Tagy: Sport