Pozvánka na VIII. ročník soutěže Verbíř Podluží

Letošní přehlídka dětských tanečníků verbuňku z Podluží se uskuteční v neděli 18. května 2014 v Dolních Bojanovicích.

Od 13 hodin proběhnou zkoušky s cimbálovou muzikou OLINA z Hodonína na Obecním domě v Dolních Bojanovicích a od 15 hodin proběhne vlastní soutěžní přehlídka. Přehlídku pořádá Obec Dolní Bojanovice ve spolupráci s Regionem Podluží.

Přihlášení chlapci do soutěže budou rozdělní do tří kategorií,  podle věku, a to do 9 let, od 10 do 12 let a od 13 do 15 let. Soutěžní přehlídka je veřejná a každý verbíř se bude prezentovat nejméně jednou slokou zpívanou a dvěma tanečními. (Válaný, rychlý, popřípadě úvratí). Verbíři budou soutěžit v lidovém kroji. Odborná porota bude hodnotit předzpěv, zvládnutí tanečních prvků, náročnost figur a jejich množství, regionální styl, techniku, taneční projev a výraz.

Přihlášky s uvedením jména a příjmení, adresy, narození a název verbuňku pro soutěž posílejte na adresu Jaroslav Švach, Slovácká 20, 690 02 Břeclav, tel. 606 727 242, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vítězové postupují na soutěžní přehlídku O nejlepšího dětského verbíře Slovácka v Uherském Hradišti. Vedle soutěže sólových verbířů proběhne tak jako v minulých ročnících i soutěž ve skupinovém verbuňku bez rozdílu věku.

Tagy: Kultura