Pasportizace Slovácka v cestovním ruchu

Turistická asociace Slovácko, z.s. (TAS) zahajuje rozsáhlé mapování turistických cílů, aktivit a podnikatelů v cestovních ruchu na území Hodonínska, Podluží, Kyjovska, Strážnicka, Veselska a Horňácka. Probíhající pasportizace území detailně zmapuje území Slovácka a poskytne ucelený přehled o nabídce služeb a aktivit cestovního ruchu v tomto území. 

Výsledná databáze bude sloužit jako podklad pro zlepšení služeb cestovního ruchu, pro vytvoření nových webových stránek turistické destinace Slovácko a také jako podklad pro tvorbu tištěných i elektronických marketingových produktů cestovního ruchu.

Vstoupit do formuláře pasportizace můžete zde:  PASPORTIZACE SLOVÁCKA

Více najdete v přiloženém PDF nebo na www stránkách MAS Dolní Morava na odkaze:   http://www.mas-dolnimorava.cz/aktuality/vypis-vsech-aktualit/52-aktuality/631-pasportizace-slovacka-spustena

 pasportizace banner

 

Tisková zpráva ze setkání na téma „Sucho a eroze"

ZDE naleznete tiskovou zprávu ze setkání na téma „Sucho a eroze“, které se konalo 23. 11. 2017 na Regionálním centru v Hodoníně. Setkání organizovala MAS Dolní Morava a senátorka Ing. Bc. Anna Hubáčková. Na setkání byli pozváni odborníci, kteří s představiteli obcí a veřejností diskutovali navrhovaná opatření, která jsou v nejbližší době nezbytná, aby sucho a eroze neohrožovaly životní podmínky obyvatelstva.

tisková zpráva foto

Rada starostů 5.12.2017 v Prušánkách

V úterý 5.12.2017 se v Prušánkách v salonku Resturace U Schottlů uskutečnilo pro rok 2017 poslední zasedání Rady starostů Regionu Podluží. Jednání se zúčastnili starostové všech 14 členských obcí. Kromě jiného se diskutovalo o probíhajícím projektu "Podluží strategicky řídí a plánuje společně", který se zaměřuje na posílení strategického řízení obcí na Podluží. V obcích zapojených do projektu budou zpracovány Programy rozvoje obce (PRO). Za Region Podluží bude zpracována Strategie rozvoje Regionu Podluží. Všechny přítomné potěšila zejména čerstvá zpráva, že tento projekt byl podpořen dotací ve výši téměř 2,5 mil. Kč. Starostové mimojiné vzali na vědomí informaci o přípravě Plesu Regionu Podluží, který se uskuteční 26.1.2018 v Ladné, či schválili smlouvu na zabezpečení provozu informačního kiosku u rozhledny "Na Podluží".
Po společném obědě se velká část starostů přesunula do kuželny oddílu SK Podlužan Prušánky, kde si spolu zasportovali u této zajímavé hry. Také odpoledne se tak neslo ve znamení dobré nálady..

Více fotek ZDE

 

{js}

SLAVNOSTI SV. CECÍLIE

XXIV. ročník SLAVNOSTÍ SV. CECÍLIE - mučednice, patronky hudby, zpěváků a muzikantů, se uskuteční v Dolních Bojanovicích.

19. listopadu v 16:30 hod, v Sále Obecního domu v Dolních Bojanovicích vystoupí cimbálová muzika MORAVIA, ženský sbor OSKORUŠA  a ženský sbor DOLNÍ BOJANOVICE.

Všichni jste srdečně zvání.

Slavnosti SV. Cecilie

Kalendář Regionu Podluží 2018

 

I letos pro Vás Region Podluží připravil edici stolního kalndáře, ve kterém najdete výčet připravovaných akcí v obcích Regionu Podluží pro rok 2018. Kalendář můžete zakoupit na všech OÚ členských obcí Regionu Podluží za 50,-Kč.

Výstava "ŽIVOT A DÍLO"

Všichni jste srdečně zváni do Kulturního domu v Mikulčicích, na slavnostní zahájení výstavy "ŽIVOT A DÍLO". 

Výstava bude zahájena v pátek 27.října v 18:00 hod a potvrá do 5. listopadu, kdy bude ukončena jazzovým koncertem.

Vystavovány budou sochy a plastiky akademického sochaře Jaroslava Jurčáka a fotografie místního kronikáře, historika a fotografa Svatopluka Rutara.

život a dílo 

JANA OTÁHALOVÁ, ze Starého Poddvorova, pokřtí své první CD!!

Držitelka ceny Zlatý oříšek, držitelka titulu Vítězka celostátní soutěže ve Velkých Losinách, desetinásobná vítězka tvrdonických národopisných slavností "Podluží v písni a tanci" v kategorii ženy a několikanásobná vítězka pěveckých soutěží "O věneček z rozmarýnu Fanoša Mikuleckého" a "Tulipán Boženy Šebetovské". Zpěvačka, která se svým zpěvem prezentuje náš folklór doma i v zahraničí, plní přání svých posluchačů a vydává CD "Ej až budu veliká".

Jana Otáhalová a cimbálový orchestr Vás srdečně zvou na křest CD "Ej, až budu veliká", který se uskuteční 18. listopadu, v 19:00 hod, v Kulturním domě v Mikulčicích. Jako host vystoupí Kateřina Bízová, Jiří Salajka a dívčí sbor FK Pohárek a SK Hrozen. 

Ej az budu velika krest

 

SVATOMARTINSKÉ SLAVNOSTI

Místní akční skupina Dolní Morava, ve spolupráci s Městem Hodonín, Domem kultury Hodonín, Regionem Podluží a Mikroregionem Hodonínsko zve všechny milovníky vína na 8. ročník veřejné ochutnávky Svatomartinských vín od vinařů z obcí Podluží a Hodonínska, která se uskuteční v rámci Svatomartinských slavností v sobotu 11.11.2017 od 11 hodin a 11 minut na Masarykově náměstí v Hodoníně. Ochutnat zajímavá mladá vína můžete mezi 11. a 21. hodinou.

Všichni srdečně zváni!!

Svatomartinské slavnosti

Štafetový běh o pohár Boba Zháňala

Ve středu 11. října 2017 proběhl v Hruškách pod záštitou Regionu Podluží již XIX. ročník štafetového běhu o putovní pohár Boba Zháňala. Závodu se účastnily děti z 9 základních škol obcí Regionu Podluží.Na průběh závodu dohlížela společně s p. Bohumilem Zháňalem také reprezentantka Kateřina Hálová. Děti ze všech obcí běžely výborně ale pohár nakonec vybojovaly domácí Hrušky. Na druhém místě doběhly děti z Lanžhota, na třetím pak Mikulčice. Vítězná družstva si odnesla domů poháry, diplomy i medaile, pro všechny závodníky připravila obec Hrušky sladkou odměnu.

FOTOGALERIE

VUS Ondráš vystoupí v Hodoníně

Dům kultury Hodonín Vás zve na tanečně-hudební pořad  pod názvem Taneční miniatury profesionální části souboru VUS ONDRÁŠ který nabízí mimořádný umělecký zážitek. Vystoupení se uskuteční 14. listopadu 2017, od 19:00 hod. 

Vstupné 200 Kč na místě, 150 Kč v předprodeji. Předprodej vstupenek od 25. 9. 2017 pokladna Domu kultury Hodonín - Horní Valy, Kino Svět Hodonín, Regionální centrum Hodonín, Info centrum města Hodonín.

Ondráš