Nová publikace - LIDÉ, KROJE, TRADICE

Lidé, kroje, tradice

V listopadu vyšla publikace „Lidé, kroje, tradice“, popisující krásu krojové výbavy v 36 obcích na Podluží, Hodonínsku, Břeclavsku a Mikulovsku.

Výčet zahrnuje tyto obce - Bavory, Břeclav, Březí, Bulhary, Čejč, Dolní Bojanovice, Hlohovec, Hodonín, Horní Věstonice, Hrušky, Charvatská Nová Ves, Josefov, Karlín, Klentnice, Kostice, Ladná, Lanžhot, Lužice, Mikulčice, Mikulov, Moravská Nová Ves, Moravský Žižkov, Mutěnice, Nový Poddvorov, Pavlov, Perná, Podivín, Poštorná, Prušánky, Rohatec, Stará Břeclav, Starý Poddvorov, Terezín, Týnec, Tvrdonice a Valtice.

Práce na přípravě obrazové části knihy trvaly více jak rok. Poděkování za spolupráci patří nejen všem aktérům a rodičům dětí a mládeže, ale také představitelům obcí, kulturním pracovníkům, vedoucím souborů a muzik a folklorním autoritám v celé oblasti.

Knihu si můžete zakoupit ve všech obcích na obecních úřadech, v turistickém informačním centru v Břeclavi či Hodoníně, nebo třeba v kanceláři Regionu Podluží v Lanžhotě. Cena publikace je 980 Kč.

Tagy: Dokumenty