NA SKOK K MIKULECKÉMU VINAŘI

Vinaři z Mikulčic si Vás dovolují pozvat na každoroční, prázdninovou akci NA SKOK K MIKULECKÉMU VINAŘI. V měsích červen - září 2018, máte jedinečnou možnost navštívit místní vinařské provozovny a dozvědět se zajímavé informace o výrobě vína. Samozřejmostí je také ochutnávka vín.

Mikulcice Na skok k MV

PETR BENDE & BAND

Koncert Petra Bendeho & Bandu se uskuteční  6. července na Slovanském hradišti v Mikulčicích, v rámci akce Vinaři na hradišti.

Všichni jste na koncert i celodenní akci srdečně zváni!

Mikulcice Petr Bende

Verbíř Podluží - výsledky

V neděli 20. 5. 2018 se v Lužicích v areálu Cihelna konal XII. ročník soutěže pro malé verbíře. Kromě tří věkových kategorií letos soutěž doplnila i kategorie ve skupinovém verbuňku. Celým pořadem prováděl pan Jaroslav Švach a děti doprovázela cimbálová muzika Slovácko mladší s primášem Petrem Maradou. Výkony dětí byly výborné a také vyrovnané, takže tříčlenná porota měla nelehký úkol ale nakonec rozhodla takto:

I.kategorie (do 9 let)

1. místo Štěpán Bařina, St.Poddvorov

2. místo Jaroslav Prchal, Mutěnice

3. místo Sebastian Herzán, St. Poddvorov

II.kategorie (10-12 let)

1. místo Vít Přibil, Dolní Bojanovice

2. místo Jozef Ligday, Rohatec

III.kategorie (13-15 let)

1. místo Petr Huňař, St. Břeclav

2. místo František Bravenec

3. místo Rostislav Duhajský, Mutěnice

ketegorie skupinový verbuňk

1. místo Malá Kordulka, St.Poddvorov

2. místo Mutěnice

 

Cenu předsedy Regionu Podluží si odnesl Jaroslav Černý z Lužic.

III. MUŽÁCKÝ GULÁŠFEST

26. května 2018 se v areálu u Základní školy v Hruškách koná III. mužácký gulášfest.

Přijďte pokoštovat pestrý výběr připravovaných gulášů! Všichni jste srdečně zváni.

Hrušky gulášfest

Lužická laťka

I v letošním roce se konala v Lužicích soutěž ve skoku vysokém pro děti 3-9. tříd. V úterý 27. března byla soutěž hned ráno zahájena ředitelem Základní školy J. Dobrovolského a paní místostarostkou obce Lužice Mgr. J. Ambrožovou. Soutěže se letos zúčastnily děti z pěti základních škol obcí Regionu Podluží. Děti podávaly výborné výsledky a odvezly si domů značné množství medailí. Nejvíce jich však již tradičně zůstalo doma, v Lužicích.

Další fotografie najdete v galerii.

VÍKEND OTEVŘENÝCH PAMÁTKOVÝCH DOMKŮ

O víkendu 2. - 3. června 2018 budou zpřístupněny objekty lidového stavetelství, malých  muzeí a památkových domků na Slovácku.

Všichni jste srdečně zváni!

Památkové domky

Cyklovýlet "Otvírání jara na Podluží a Hodonínsku" 27.4.2018

V pátek 27.4.2018 proběhl za krásného počasí XV. ročník tradičního "Otvírání jara na Podluží a Hodonínsku". Na start do Starého Poddvorova se letos dostavilo 113 účastníků. Peloton pokračoval do Dolních Bojanovic, kde si mohli účastnící prohlédnout například Slováckou chalupu nebo nahrávací studio společnosti TONSTUDIO Jaromíra Rajchmana. Mírně členitým terénem poté projeli kolem zásobníku plynu u Dolních Bojanovic a zavítali na zbrusu novou rozhlednu "Na Vyšicku" v Mutěnicích, kde také proběhlo zakončení v restauraci U hranolka. Věříme že všichni byli spokojení.

Více fotografií k dispozici ve fotogalerii.