Kalendář Regionu Podluží

I letos pro Vás Region Podluží připravil stolní kalendář pro rok 2019, ve kterém najdete i termíny plánovaných akcí v obcích Regionu Podluží. Kalendář zakoupíte na obecních úřadech členských obcí za 50,- Kč.

Štafetový běh Boba Zháňala

Za krásného počasí se ve středu 10.října 2018 konal jubilejní XX. ročník štafetového běhu Boba Zháňala v Hruškách. Tentokrát se štafety zúčastnily děti z osmi základních škol Regionu Podluží. Sportovní odpoledne otevřela starostka obce Hrušky Bc. Jana Filipovičová a celou štafetu pak odstartovala atletka Kateřina Hálová. Sám Bob Zháňal se tentokrát závodu nemohl zúčastnit kvůli zdravotním potížím.  Všechny děti podaly krásné výkony, za které si odnesly nejen sladké ceny. Nejrychlejší byly tentokrát děti z Lanžhota, které zvítězily stylem start-cíl, na druhém místě pak doběhla štafeta z Mor. N. Vsi a třetí místo obsadilo domácí družstvo z Hrušek. Stejně jako během minulého ročníku se i letos podařilo překonat časový rekord této soutěže. Vítězové si vezli domů medaile a krásný putovní pohár.

Více fotek ve fotogalerii.

DRAKIÁDA NA VALECH

Slovanské hradiště v Mikulčicích srdečně zve děti i dospělé na letecké odpoledne "DRAKIÁDA NA VALECH". Akce se uskuteční v neděli 30. září od 15:00 hodin. 

Mikulcice drakiada

Pochod slováckými vinohrady

Klub českých turistů Hodonín ve spolupráci s Jihomoravským krajem, Městem Hodonín, Regionem Podluží a TV Nova pořádá v sobotu 6. října 2018 42. ročník Pochodu slováckými vinohrady

Prusanky Pochod slovackymi vinohrady

ČESKOSLOVENSKÉ LEGIE 1914 - 1920

Komunitní centrum pro válečné veterány Brno Vás zve na přednášku ke 100. výročí vzniku Československé republiky ČESKOSLOVENSKÉ LEGIE 1914 - 1920, která se uskuteční v prostorách Kulturního domu v Mikulčicích, dne 2. října 2018 od 18:00 hodin.

Přednášející: Mgr. František Trávníček, Spolek vojenské historie Valtice, z.s.  

Mikulcice nahodila armada

BOJANOVSKÉ SVATOVÁCLAVSKÉ HODY A HODKY

Bojanovská chasa a Obec Dolní Bojanovice pořádají ve dnech 30.9. - 2.10.2018 Svatováclavské hody

Všichni jste na tuto tradiční krojovanou akci srdečně zváni.

DB Svatováclavské hody

NÁVRAT DO MINULOSTI

Chasa z Dolních Bojanovic Vás zve na Oldies párty ve stylu 50. a 60. let s názvem "Návrat do minulosti", která se uskuteční dne 28.9.2018 od 20:00 hodin v Obecním domě Dolní Bojanovice

DolBoj předhodová oldies

DEN VĚŽÍ A ROZHLEDEN

Slovanské hradiště v Mikulčicích srdečně zve u příležitosti Dne české státnosti a v rámci programu o prodlouženém víkendu Podzim v Ratisově městě Morava na Den věží a rozhleden, který se uskuteční v pátek 28. září 2018. Vyhlídková věž bude v tento den volně přístupná od 09:00 do 20:30 hodin.

Více informací o připravovaném odpoledním programu naleznete na plakátu níže. 

Mikulcice den vezi a rozhleden

MIKULČICE 27.9. - 29.9.2018

Kmenový svaz Styrke si Vás dovoluje pozvat na tradiční akci MIKULČICE 27.9. - 29.9.2018. V těchto dnech bude pro návštěvníky Slovanského hradiště v Mikulčicích připraven bohatý tématický program.

Všichni jste na tuto akci srdečně zváni.

Mikulcice slovanske hradiste