• Česká Chuťovka 2011

Vína Dolní Moravy na České Chuťovce 2011

projekt podpořený z DOTACE Z ROZPOČTU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE v rámci dotačního programu „Podpora vinařství a vinohradnictví v JMK pro rok 2011“ a Vinařským fondem.

Cílem projektu byla přímá prezentace vinařství a vinařských produktů v souvislosti s regionální gastronomií a kulturním dědictvím jižní Moravy na festivalu Česká chuťovka 2011 v Praze. Místní akční skupina Dolní Morava o.s. ve spolupráci s Jihomoravským krajem, Vinařským fondem a Centrálou cestovního ruchu zastupovala Jižní Moravu ve dnech 16. až 19. června 2011 na 2. ročníku České chuťovky 2011 – festivalu chutí Čech, Moravy a Slezska, který se konal na Staroměstském náměstí v Praze. Expozice byla zaměřena na propagaci vinařství, vinařské turistiky, regionální gastronomie a cestovního ruchu v oblasti Jižní Moravy.

Návštěvníkům festivalu a to jak tuzemským, tak zahraničním expozice nabídla také např. speciality z domácí zabíjačky – škvarky a škvarkovou pomazánku, dále domácí třešně, opražené sušené švestky se slaninou, svatební koláčky či lázeňské oplatky. Formou degustace pak mohli návštěvníci ochutnat vína od 20 vinařů z Jižní Moravy.

Výsledná realizovaná expozice měla podobu dvou dřevěných stánků, které spolu vytvořily prezentační prostor 18 metrů čtverečních. Jeden ze stánků byl kompletně věnován ochutnávce vína a ve druhém stánku pak byly návštěvníkům festivalu a turistům nabízeny propagační materiály o vinařství na Jižní Moravě, propagační materiály o jednotlivých vinařstvích, materiály týkající se nabídky cestovního ruchu a také nový propagační leták "Ochutnejte vína Dolní Moravy". V prostorách byla návštěvníků k dispozici vyplachovačka sklenic a zástolí pro možnost degustace nabízených vzorků.

Nabídka vinařských produktů v přímé návaznosti na produkty moravského kulinářství byla díky tomuto projektu prezentována ve význačných a zahraničními turisty silně frekventovaných prostorách pražského Staroměstského náměstí. Nabídka tradiční gastronomie i ochutnávka vín se setkala u návštěvníků Staroměstského náměstí s kladným ohlasem. Prezentace vín vinařů Dolní Moravy byla na Staroměstském náměstí v Praze úspěšná.

Akce byla spolufinancována Vinařským fondem a Jihomoravským krajem a byl realizován ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Jižní Moravy v rámci podpory projektu "Ochutnejte Moravu" (www.ochutnejtemoravu.cz).

Zaměstnanci kanceláře MAS

Vedení spolku

© Jižní Slovácko
vytvořil www.pixelhouse.cz