Aktuálně z MAS

7. zasedání řídícího výbor MAP II

 SEDMÉ ZASEDÁNÍ ŘÍDÍCÍHO VÝBORU MAP II se uskutečnilo 19.1.2022 pod záštitou projektu „Místní akční plán vzdělávání v ORP Hodonín II.

Mimo jiné byla schválena změna statutu a jednacího řádu a byly prezentovány aktivity uskutečněné v období od července do prosince 2021.

 

  • Vytvořeno dne .

V MAPu se umíme i hrát

Pod záštitou projektu "Místní akční plán vzdělávání v ORP Hodonín II" se uskutečnilo setkání na téma "Mozkohrátky" s lektorkou Mgr. Evou Fruhwirtovou (https://www.mindball.eu/).

Pedagogové a rodiče se dozvěděli, jak hravou formou trénovat mozek. Setkání bylo zaměřeno prakticky a hlavním cílem bylo vyzkoušení si různých aktivit.

Účastníci se bez váhají vrhli do trénování svých mozků a vyzkoušeli si různé druhy hlavolamů, zvukové a hmatové pexeso, pomůcky na rozvoj koordinace, koncentrace a neurotechnologie, které nejsou běžně k dostání.

 

  • Vytvořeno dne .

Valná hromada MAS v Čejkovicích

Souhrn činnosti za posledního půl roku prezentovala členům naše MAS na Valné hromadě 10.1.2022 v Čejkovicích. Kromě obvyklých schvalovacích procedur se členové seznámili se stěžejními aktivitami i plány na rok 2022. Byly navýšeny prostředky na dotace pro zemědělce a drobné podnikatele, chystá se pro ně vyhlášení 8. výzvy. Byly dokončeny realizace dalších projektů podaných přes MAS, byly prezentovány informace o aktivitách pro děti ze škol v území i o stále trvající pomoci MAS lidem zasaženým červnovým tornádem. Byla také otevřena otázka komunitní energetiky a angažovanosti MAS v této problematice.

 

Pozvánka
Prezentace

  • Vytvořeno dne .

Online setkání s rodiči pod záštitou MAP II

V MAPu začátek roku 2022 zahájilo online setkání s rodiči žáků devátých ročníků na téma "Výběr školy pro budoucí povolání". Toto setkání se uskutečnilo v rámci projektu „Místní akční plán vzdělávání v ORP Hodonín II“, ve spolupráci s JCMM, z. s. o. p. a kariérovou poradkyní PaedDr. Miluší Těthalovou.

Paní Těthalová hovořila o následujících tématech:

  • Výběr školy vzhledem na vývoj trhu práce.
  • Budoucnost světa práce.
  • Specifika ČR školství a trhu práce.
  • Na co se zaměřit při výběru střední školy.

Věříme, že setkání bylo pro rodiče přínosem.

Online setkání s rodiči
Plakatek

  • Vytvořeno dne .

Svatomartinský trh regionálních produktů 2021

Svatomartinský trh regionálních produktů je za námi. Díky vám všem, kteří jste přišli. A bylo vás opravdu hodně! Vytvořili jste příjemnou atmosféru a svatomartinský svátek jsme tak i v této pozměněné podobě důstojně oslavili. Děkujeme také řemeslníkům a producentům, kteří do toho šli a mrzli s námi. Třeba se z trhu stane nová pěkná tradice v Hodoníně a potkáme se na podobné akci třeba někdy na jaře.

 

 

IMG 5033
IMG 5037
IMG 5047
IMG 5050
IMG 5057
IMG 5058
IMG 5063
IMG 5071
IMG 5080
IMG 5082
IMG 5083
IMG 5087
IMG 5029
IMG 5091
IMG 5093
IMG 5095
IMG 5101
IMG 5126
IMG 5139
IMG 5148

  • Vytvořeno dne .

Svatomartinské slavnosti 2021 - Ochutnávka zrušena

Bez svatomartinského vína a svatomartinské menu Vás nenecháme! Přijďte si pro ně ve čtvrtek 11.11. 2021 od 11 hodin na náměstí v Hodoníně a to do našich stánků v rámci probíhajícího Trhu regionálních produktů.

Až do dnešního dne jsme stále věřili, že podobně jako tomu bylo v letech minulých, bude i letos možné uspořádat degustační přehlídku svatomartinských vín na náměstí v Hodoníně. Do tohoto okamžiku stále ještě probíhala příprava všeho potřebného pro uspořádání Svatomartinských slavností. Musíme ale tuto společenskou akci bohužel zrušit. Vzhledem k vývoji situace v ČR a k požadavkům na dodržování přísných opatření na akcích, nejsme schopni plně zajistit Vaše bezpečí na této degustační akci a eliminovat tak riziko nákazy onemocněním covid.

Věříme, že nás v tom nenecháte a přijdete za námi ve čtvrtek na hodonínské náměstí! Upozorňujeme, že konzumace na místě bohužel možná nebude.

 

svatomartinske2021 upravene final pridane loga ZRUSENO

  • Vytvořeno dne .

Zaměstnanci kanceláře MAS

Vedení spolku

© Jižní Slovácko
vytvořil www.pixelhouse.cz