Dětské přehlídky Regionu Podluží 2014

Pod záštitou Regionu Podluží, se opět v letošním roce uskuteční dětské přehlídky.

Můžete se těšit již 30. března 2014 na III. ročník přehlídky Zpěváčků Regionu Podluží, který se bude konat jako každoročně ve Starém Poddvorově v Kulturním domě. Přihlášení chlapci a děvčata budou rozděleny do 4 kategorií, I. kat. do 6 let, II. kat. 6-10 let, III. kat. 10-12let, IV. kat. 12-15let. Vítězové III. a IV. kategorie postupujou do regionálního kola. Zájemci o účast na přehlídce kontaktujte: Mgr. Miroslava Hajdová 724 162 263 nebo Eliška Tesaříková 777 328 062, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V sobotu 12. dubna 2014 se můžete těšit na již X. ročník přehlídky dětských folklorních souborů, letos se koná v Kulturním domě Týnec a je přehlídkou nepostupovou. Začátek akce je stanoven ve 14 hodin. V dopoledních hodinách proběhne generální zkouška. Akce se zúčastní cca 12 dětských souborů z Regionu Podluží.

A třetí přehlídkou je VIII. ročník soutěžní přehlídky dětských verbířů z Podluží, který se bude konat v neděli 18. května 2014 v Obecním domě v Dolních Bojanovicích. Začátek je stanoven v 16 hodin. Přihlášení chlapci budou rozděleni do tří kategorií podle věku a to do 9 let, od 10 do 12 let a od 13 do 15 let. Soutěžní přehlídka je veřejná a každý verbíř se bude prezentovat nejméně jednou slokou zpívanou a dvěma tanečními(válaný, rychlý, popřípadě úvratí). Verbíři budou soutěžit v lidovém kroji. Odborná porota bude hodnotit předzpěv – jeho intonaci, zvládnutí nářečí a projev. Tanec – náročnost figur a jejich množství, regionální styl, techniku a taneční projev. Vítězové postupují na soutěžní přehlídku O nejlepšího dětského verbíře Slovácka v Uherském Hradišti. Vedle sólových verbířů proběhne tak jako v minulých ročnících i soutěž ve skupinovém verbuňku bez rozdílu věku. Po skončení soutěže pokračuje výuka tance verbuňku pro účastníky soutěže i případné zájemce.

Přihlášky s uvedením jména, adresy, narození a název verbuňku posílejte na adresu: Jaroslav Švach, Slovácká 20, 690 02 Břeclav, tel. 606 727 242, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přijďte se podívat a podpořit mladé talenty, kteří tak nadále udržují lidové umění Podluží.

Všichni jste na akce srdečně zváni.

Tagy: Kultura